جمعه 4 بهمن 1398   19:48:00
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
پنجشنبه 3 بهمن 1398 23:20:02
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اطلاعیه هابيشتر
1398/3/18 شنبه
هشدار اداره کل استاندارد کرمان در خصوص استفاده از دستمال کاغذی
اطلاعيه
اداره کل استاندارد استان کرمان در خصوص استفاده از دستمال کاغذی هشدار داد:
اداره کل استاندارد کرمان اعلام کرد: بررسی های انجام شده و نتایج نمونه برداری ها از سطح بازار نشان می دهد که برخی از واحدهای تولیدی دستمال کاغذی، اقدام به درج اطلاعات نادرست یا گمراه کننده درخصوص اعلام تعداد ورق دستمال کاغذی موجود در هر بسته می نمایند و یا نسبت به عرضه دستمال به صورت کیلویی و بدون بسته بندی اقدام می کنند.
لذا به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان و رفع هرگونه ابهام، توجه هموطنان گرامی را به موارد زیر جلب می نماید:
1- دستمال کاغذی یک فرآورده بهداشتی و مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد می باشد و بر طبق استانداردهای ملی مربوطه، باید در بسته بندی های بهداشتی و غیر قابل نفوذ (بسته یا جعبه) و با نشانه گذاری کامل و علامت استاندارد عرضه شود . لذا از عموم مردم تقاضا می شود که این فرآورده را از فروشگاه ها و محل های عرضه معتبر خریداری کنند و از خرید دستمال کاغذی های فاقد نشان استاندارد که در خیابان ها و معابر عمومی عرضه می شوند، خودداری نمایند.
2- دستمال کاغذی های بدون نشان استاندارد با هدف سوء استفاده و کم و فروشی، در بسته بندی های با ابعاد رایج ولی با تعداد ورق کمتر وکوچکتر از موازین استاندارد عرضه می شوند و حتی در بسیاری از موارد دارای آلودگی های میکروبی هستند که ضررهای جبران ناپذیری به مصرف کننده می رسانند.
3- بر طبق قانون، تولید، توزیع و عرضه دستمال کاغذی که مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد است، بدون نشان استاندارد تخلف محسوب می شود و در صورت محرز شدن موضوع، بر طبق قوانین و مقررات مربوطه با متخلف برخورد خواهد شد.
4- ابعاد ، تعداد ورق دستمال و تعداد لایه تشکیل دهنده هر ورق باید به طور دقیق و واضح بر روی هر بسته درج شود.
5- عرضه و توزیع این فرآورده به صورت فلّه (بدون بسته بندی)، کیلویی و بدون علامت استاندارد، از موارد تخلّف محسوب شده و از طریق سازمان ملی استاندارد ایران و سایر مراجع ذیصلاح قانونی قابل پیگیری می باشد.
6- محصولات عرضه شده به صورت فلّه ای یا کیلویی، در بسیاری از موارد دارای آلودگی های میکروبی می باشند و به همین علت به هموطنان عزیز توصیه می شود که از خرید این گونه فرآورده ها جداً خودداری نمایند.
خواهشمند است در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را به اداره کل استاندارد استان ها یا تلفن رسیدگی به شکایات و یا با سامانه رسیدگی به شکایات سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی isiri.gov.ir اعلام نمایید.
 روابط عمومي اداره كل استاندارد استان

کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.