دسترسی سریع

1399/2/10 چهارشنبه
اجرای طرح کنترل استاندارد کالاهای پرمصرف در کرمان
مدیر کل استاندارد کرمان از آغاز طرح کنترل استاندارد کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استاندارد کرمان، اسماعیل عاقلی در گفتگوی با خبرگزاری صداوسیمای مرکز کرمان گفت: در راستای اجرای طرح کنترل بازار به منظور ارتقا و تامین ایمنی و سلامت جامعه، نا امن کردن بازار برای عرضه و توزیع کالاهای غیر استاندارد، کشف علامت استانداردهای جعلی؛ برنامه ریزی لازم برای کنترل و نظارت و بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا با تاکید بر کالاهای پر مصرف ماه مبارک رمضان انجام می شود.
 وی افزود:در این طرح که با شروع  ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، از کالاهای پر مصرف از قبیل انواع فرآورده های لبنی (از جمله شیر، پنیر و کشک)،  قند و شکر، آرد گندم و برنج، زعفران، خرما، و.... در مراکز عرضه و فروش، بازرسی و نمونه برداری و آزمون انجام می شود.
مدیر کل استاندارد کرمان تاکید کرد: در صورت مشاهده کالای بی کیفیت و یا فاقد علامت استاندارد، کالا توقیف و با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان آن برخوردهای قانونی لازم صورت می گیرد.
عاقلی در پایان از شهروندان خواست: در هنگام خرید محصولات مشمول استاندارد اجباری به نشان استاندارد و کد ده رقمی ذیل نشان استاندارد توجه کنند وبا ارسال کد ده رقمی به سامانه پیامکی 10001517 می توان از اصالت و اعتبار نشان استاندارد اطمینان حاصل نمایند.

نسخه قابل چاپ