جمعه 4 بهمن 1398   21:10:46
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
پنجشنبه 3 بهمن 1398 23:20:02
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/4/13 پنجشنبه
مدیرکل استاندارد کرمان از انجام فرایند انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی و ملی سال ۹۸ در کرمان خبر داد
اسماعیل عاقلی در مورد نحوه فرایند ارزیابی واحدهای نمونه تولیدی گفت: این فرایند امسال  برخلاف روال سالیان گذشته فقط از طریق سامانه نظارت بر اجرای استاندارد (سینا) انجام می شود و به هیچ عنوان مکاتبات و مستندات بطور فیزیکی پذیرفته نمی شود.
اسماعیل عاقلی تصریح کرد: اين فرایند در سامانه نظارت در سه مرحله خوداظهاری واحد تولیدی، بررسی و صحه گذاری یا تغییر امتیاز توسط استان و بررسی و صحه گذاری یا تغییر امتیاز توسط ستاد انجام می شود که در مراحل اولیه نیازی به تهیه و تنظیم مستندات کاغذی نیست اما در صورت لزوم در مراحل پایانی ممکن است اصل مستندات بارگذاری شده در سامانه، از واحد تولیدی درخواست شود.
ایشان ادامه دادند: پس از بررسی مستندات ارائه شده،  بر اساس امتیاز کسب شده، واحدهای برتر جهت انتخاب به عنوان نمونه کشوری به سازمان ملی استاندارد ایران معرفی می شوند.
عاقلی درباره زمان ارزشیابی واحدها را از اول  تیر سال گذشته تا پایان خرداد سال جاری عنوان کرد و افزود: واحدهای تولیدی تا پانزدهم تیرماه فرصت دارند نسبت به شرکت در فرایند اقدام کنند تا معرفی و تجلیل از برترین ها در هفته استاندارد انجام ‌شود.
به گفته وی، استمرار در حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد براي فرآورده مورد ارزیابی (عدم ابطال یا تعلیق)، میزان صادرات واحد تولیدي،کامل بودن آزمایشگاه واحد تولیدي، عدم وجود نقص بحرانی و عمده در سنوات قبل براي فرآورده مورد ارزیابی، مشارکت واحد تولیدي در تدوین و تجدید نظر استاندارهاي ملی در رشته صنعتی مربوطه و دارا بودن پروانه استاندارد تشویقی از شاخص‌های مورد بررسی برای انتخاب واحد تولیدی نمونه است.
مدیرکل استاندارد کرمان تصریح کرد: دارا بودن گواهینامه‌های رسمی سیستم مدیریت معتبر در سطح ملی و بین‌المللی، میزان فعالیتهای آموزشی  واحد تولیدی، حضور مستمر مدیر کنترل کیفیت در واحد تولیدی، ارتقاء سطح فناوری، تكنولوژي و چگونگي روش ساخت و تولید و دارا بودن مدارک و شواهدی مبني بر انجام کار تحقیقاتی مرتبط با ارتقاء كيفيت رشته صنعتي مورد نظر در طول دوره ارزيابي از دیگر معیارهایی است که در امتیازدهی واحدهای تولیدی لحاظ می‌شود.

نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.